
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 5.6 MHz |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 4 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.14 V |
| Number of Channels | 4 |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 9.5 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.57 V |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3.14 V to 11 V, ±3.14 V to 5.5 V |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$21.17222
Ext.Price$21.17222
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $21.17222 | $21.17222 |
| 10 | $18.96931 | $189.69310 |
| 25 | $17.36337 | $434.08425 |
| 50 | $15.89347 | $794.67350 |
